Tarihçe
Zamanla Yazılan Bir Miras
Tarihçemiz
Güçlü Temeller, Sağlam Yarınlar

“Gücü Temelinde” EKMAS Group, 1980'li yıllarda atılan temeller üzerinde büyüyor ve gelişiyor. Gücünü ise İzmir’den ve Ekmekçioğlu Ailesi’nden alıyor.

EKMAS Group’un temelleri 1980’li yılların başında Rafet Ekmekçioğlu tarafından atıldı. O güçlü ve köklü temeller üzerinde yükselen EKMAS Group, dev bir çınar gibi büyüdü, her dalı ayrı bir sektör, her yaprağı yüzlerce çalışanı olan bir ağaca dönüştü.

Var olduğu her sektörde değer yaratan ve değerli olanı koruyan, hızla değişen dünyaya bugünden hazır olmak için dijital dönüşümünü gerçekleştiren EKMAS Group, bugün yapı, otomotiv, yatırım, sanayi ve mühendislik sektörlerinde faaliyet gösteren lider şirket konumuna yükseldi.

1980+
Onursal Başkanımız Rafet Ekmekçioğlu tarafından yangın söndürme ve korunum sistemleri alanında faaliyet gösteren ilk şirketimiz olan Yıldız Yangın kuruldu.
1996
İzmir’de kurulan Yıldız Yangın’ın ilk şubesi Antalya’da hizmeti girdi ve ulusal firma olma yolunda en önemli adımlardan biri atıldı.
2001
Türkiye ve Avrupa’nın yangın korunum ve söndürme ekipmanları üretimindeki lider şirketi A YANGIN, Kısıkköy’de kuruldu.
2011
A Yangın, Ayrancılar-Torbalı’daki 25 bin metrekarelik dev tesisine geçti.
2012
EKMAS Group’un sanayi-mühendislik sektörü dışındaki ilk şirketi olan EKMAS Yapı, Özgür Ekmekçioğlu tarafından kuruldu.
2017
EKMAS Group köklü otomotiv şirketlerinden EGEM Otomotiv’i alarak otomotiv sektörüne ilk adımını attı.
2019
EKMAS Yapı’nın ilk projesi olan EKMAS Mavişehir, İzmir’in gözbebeği olan Mavişehir’de ev sahipleri ile buluştu.
2022
EKMAS Yapı’nın “az katlı” mimari ile inşa ettiği EKMAS Manisa, kısa sürede tamamlanarak Manisa’nın en prestijli projesi oldu.
BUGÜNDEN YARINA
Güçlü Yarınlar İçin Bugünden Çalışıyoruz

EKMAS Group, iş yaptığı tüm sektörlerdeki hızlı değişimi takip ediyor, kendini yarınlarda daha güçlü olmak için hazırlıyor ve güvenli adımlarla yoluna devam ediyor. Çünkü EKMAS Group, gücünü temelinden alıyor.